DejaVu Soap

Amikor falba ütközöl

“A gazdagság nem a kincsek birtoklásából áll, hanem azok kihasználásából.” (Bonaparte Napoleon)

napoleon

Teljesen egyetértek Napoleonnal, akivel “levéltári adatok” alapján, még általános iskolás koromban alakítottam ki jó kapcsolatot. Ezen bölcs gondolatot követve gondoltam, hogy dugjuk össze a fejünket mi házi kencések és hozzunk össze egy olyan okos és tartalmas segédanyagot, aminél a szépség mellett prioritást élvez az egészség és azon belül is odafigyelünk a különböző betegséggel küzdőkre is. Nevezzük nevén a dolgokat a daganatos betegségekkel harcolók és mint kidrült, az autoimmum betegséggel bajlódoknak is komoly tábora van. Ha nincs is rendjén, hogy meg kell birkózni egy betegséggel az mindenképen rendjén van, hogy foglalkozunk vele, mert attól, hogy beteg vagy még szeretnél Te is szép lenni és nem utolsó sorban egészséges és meg akarsz gyógyulni.

Hogy hogy is jön ide a házi kence. Nagyon egyszerű, de a megértéshez kell néhány gondolat.

Egy házi kencét nem tárolhatsz évekig maximum, de ez a maximum 6 hónapig, mivel nem tartalmaz semmilyen szintetikus tartósítószert csak és kizárólag növényi tartósítószert, mint például a rozmaring antioxidáns vagy a fragard. Ezek most kiragadott példák, de nem is ez a lényeg. Kétféle készítmény létezik (nem szakmázunk), az egyik ami csak olajokat, vajakat és zsírokat tartalmaz, illetve az emulziók, amiben találkoznak a zsírok, az olajok, a desztillált víz, a rózsavizek stb. Ahhoz, hogy ezen anyagokból házasság legyen úgynevezett emulgálószer szükséges.  Valahogy úgy képzeld el, mint amikor a húst panírozod (liszt, tojás, prézli). Természetesen van, létezik és használjuk a tiszta növényi emulgáló szereket, mert aki elkötelezi magát a valóban természetes növényi összetevők mellett más szóba sem jöhet. És itt jött a gondolat, hogy na jó, de attól, hogy növényi, bio, természetes, biztos, hogy minden összefér a betegséggel, mert ugye a bőrőn át felszívódó készítmények befolyásolhatnak bizonyos reakciókat akár kemo alatt, után, gyógszereknél a különböző betegségek kezelésénél és még lehetne sorolni. Vagyis felelősséggel tartozol mindenkiért, ha már így döntéttél, hogy erre adod a fejed. A felelősségvállaláshoz már az is elég, ha szólsz vagy leírod, hogy ilyen vagy olyan esetben kérlek ne használd a terméket.

Gondoltam egy nagyot, keressünk megfelelő embert, aki állást tud foglalni a következő kérdésben:

“Szakmai segítségre lenne szükségünk házi kence ügyében, mert jót cselekedni csak tudással lehet. A kérdés az lenne, hogy az emulágló és tartósítószerek közül, melyik használható daganatos betegségben szenvedőknél, illetve autoimmum betegnél. Külön szeretnénk tudni, hogy az onkológia betegeknél mit lehet használni és a hematoligia betegeknél, mivel a kettő nem fut egy ösvényen.  A hematoligia betegek körében sajnos vannak saját tapasztalataim, de ez kevés.
Lehet, hogy nem tudsz segíteni, de bármilyen tanácsot örömmel vennénk.
A cél egy olyan táblázat, kezelési útmutató összeállítása, ami segítséget jelenthet a kence készítőknek a kis csodák elkészítésénél.
Segítségedet előre is köszönöm.”

Nem váratot a válasz magára sokat és azt hittem, hogy a bölcsek kövét átadhatom a többieknek, de nem.

“elöljáróban: a kozmetikumok alapanyagairól és nem nagyon tudok olyan információt, ami a daganatos és autoimmun betegségben szenvedőknek információ lehetne. Sőt: az a tapasztalatom, hogy rájuk sem lehet általános szabályokat húzni: van aki erre érzékeny, és van aki arra.
Én az ilyen betegségben szenvedőknek valószínűleg egy kineziológust ajánlanék, aki segít nekik abban, hogy a szóba jöhető alapanyagok közül személyre szabottan tesztelje, mely anyagok segítik őket, és mik nem. 
Ebből aztán mindenki személyre szabottan tesztelheti a saját kencéit.”
a falSzóval falba ütköztem, de mint fc zártcsoport beli Gabikának mondtam, én nem adom fel. Ha azt tudjuk, mert valaki már utána járt, hogy az egyik legtermészetesebb növényi emulgáló szer nem jó a melldaganattal küszködőknek, akkor valószínű, hogy vannak még a tartósítók és emulgálók között, ami valamilyen szinten hatással van a betegségekre, lehet, hogy kis mértékben, de nem elhanyagolható ez az információ egy kence elkészítésénél. Vagy azon egyszerű információ, hogy a daganatos betegeknél semmilyen formában (mint kiderült az autoimmun betegeknél is) nem használható a grepfuitnak egyik formája sem. És még van egy két gyakorlati tapasztalatunk, de többet akarunk tudni.
A tudását mindenkinek meg kell becsülni. Azt is tudom, hogy Isten kopórsóját sem őrizték ingyé, de én Napoleonnak hiszek. Miért? Mert a tegnapi nap is engem igazol e tekintetben. És még egy apróság. Nem az a szégyen, ha valamit nem tudsz, hanem az ha meg sem kérdezed. Ezért én folyton kérdezek, olvasok, figyelek és jegyzetelek.
 
Ha megértetted mit szeretnénk, akkor azt is megértetted, hogy miért. És egyáltalán nem csorbul a tekintélyed és a tudásod, ha hozzá teszel egy kicsit az elképzeléseinkhez, mert a Te tudásod által mi is okosodunk. Minél okosabbak vagyunk annál jobbat tudunk létrehozni Egészség által inspirálva.
tündérkert 1 kép
 

 

Mentés

Mentés

Mentés

Ha tetszett a bejegyzés, látogass el facebook oldalamra is http://www.facebook.com/kencevarazs
Címkék:

Kommentek


Kommenteléshez kérlek, jelentkezz be:

| Regisztráció


Mobil nézetre váltás Teljes nézetre váltás
Üdvözlünk a Cafeblogon! Belépés Regisztráció Tovább az nlc-re!